RN732ATTD1982F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1982F50
Description
RES 19.8K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.8kOhm