RN732ATTD1982D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1982D50
Description
RES 19.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.8kOhm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1982D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1982D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C