RN732ATTD1982D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1982D100
Description
RES 19.8K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.8kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm