RN732ATTD1982B50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1982B50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.8K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
802
In Stock :
802
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
2012
Case Code (Imperial) :
0805
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Weight :
5.499807mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Height :
500μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Resistance :
19.8kOhm