RN732ATTD1982A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1982A10
Description
RES 19.8K OHM 0.05% 1/10W 0805
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
19.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1982A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1982A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C