RN732ATTD1981D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1981D10
Description
RES 1.98K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W