RN732ATTD1981B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1981B10
Description
RES 1.98K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.98kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RN73
Datasheets
RN732ATTD1981B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1981B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.98kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C