RN732ATTD1980F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1980F50
Description
RES 198 OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
198Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1980F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1980F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C