RN732ATTD1980D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1980D10
Description
RES 198 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
198Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1980D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1980D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C