RN732ATTD1980C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1980C25
Description
RES 198 OHM 0.25% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
198Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W