RN732ATTD1980C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1980C10
Description
RES 198 OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
198Ohm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W