RN732ATTD1980B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1980B10
Description
RES 198 OHM 0.1% 1/10W 0805
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
198Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1980B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1980B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C