RN732ATTD1980A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1980A25
Description
RES 198 OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
198Ohm
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1980A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1980A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C