RN732ATTD1980A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1980A05
Description
RES 198 OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
198Ohm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1980A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1980A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 198Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C