RN732ATTD1963F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1963F25
Description
RES 196K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196kOhm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1963F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1963F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 196kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C