RN732ATTD1963F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1963F100
Description
RES 196K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1963F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1963F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 196kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C