RN732ATTD1963D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1963D50
Description
RES 196K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C