RN732ATTD1962F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1962F50
Description
RES 19.6K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
19.6kOhm
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1962F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C