RN732ATTD1962C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1962C50
Description
RES 19.6K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
19.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm