RN732ATTD1962C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1962C10
Description
RES 19.6K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Thin Film
Mounting Feature :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
19.6kOhm
Working Voltage :
150V
RN73
Datasheets
RN732ATTD1962C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C