RN732ATTD1962B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1962B25
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
19.6kOhm
Power Rating :
100mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
5.499807mg
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1962B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C