RN732ATTD1962B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1962B10
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
19.6kOhm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1962B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C