RN732ATTD1962B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1962B05
Description
RES 19.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%