RN732ATTD1962A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1962A25
Description
RES 19.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.6kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1962A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C