RN732ATTD1962A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1962A05
Description
RES 19.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.05%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
19.6kOhm
Datasheets
RN732ATTD1962A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1962A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C