RN732ATTD1961D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1961D10
Description
RES 1.96K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.96kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C