RN732ATTD1961B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1961B10
Description
RES 1.96K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.96kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1961B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1961B10
RN73 Series, Thin Film, 1.96kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C