RN732ATTD1961A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1961A25
Description
RES 1.96K OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.96kOhm
Datasheets
RN732ATTD1961A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1961A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.96kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C