RN732ATTD1960F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1960F10
Description
RES 196 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
196Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W