RN732ATTD1960D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1960D50
Description
RES 196 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
196Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W