RN732ATTD1960C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1960C10
Description
RES 196 OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
196Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1960C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1960C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 196Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C