RN732ATTD1960B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1960B05
Description
RES 196 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
196Ohm
Tolerance :
±0.1%