RN732ATTD1960A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1960A25
Description
RES 196 OHM 0.05% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
196Ohm
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%