RN732ATTD1960A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1960A05
Description
RES 196 OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
196Ohm
Pbfree Code :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1960A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1960A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 196Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C