RN732ATTD1932B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1932B25
Description
RES 19.3K OHM 0.1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Resistance :
19.3kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated :
100V
Number of Terminations :
2
Power Rating :
100mW
Datasheets
RN732ATTD1932B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1932B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C