RN732ATTD1932A10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1932A10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 19.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.05%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
19.3kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
Series :
RN73
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1932A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1932A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C