RN732ATTD1932A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1932A05
Description
RES 19.3K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
19.3kOhm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1932A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1932A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C