RN732ATTD1931F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1931F50
Description
RES 1.93K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.93kOhm
Datasheets
RN732ATTD1931F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1931F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.93kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C