RN732ATTD1931F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1931F25
Description
RES 1.93K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.93kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C