RN732ATTD1931D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1931D50
Description
RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.93kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C