RN732ATTD1931D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1931D25
Description
RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.93kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W