RN732ATTD1931D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1931D100
Description
RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.93kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm