RN732ATTD1931C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1931C25
Description
RES 1.93K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
1.93kOhm
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1931C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1931C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.93kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C