RN732ATTD1931A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1931A10
Description
RES 1.93K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.93kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1931A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1931A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.93kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C