RN732ATTD1930F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1930F100
Description
RES 193 OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Resistance :
193Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1930F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1930F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 193Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C