RN732ATTD1930A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1930A25
Description
RES 193 OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
193Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm