RN732ATTD1913B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1913B25
Description
RES 191K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
191kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1913B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1913B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 191kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C