RN732ATTD1912F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1912F25
Description
RES 19.1K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Mounting Feature :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
19.1kOhm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1912F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1912F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C