RN732ATTD1912F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1912F100
Description
RES 19.1K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
19.1kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm