RN732ATTD1912B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1912B50
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/10W 0805
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Resistance :
19.1kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C